View RSS Feed

Teto10

 1. Facebook, Harvard öğrencilerinin

  by
  Teto10
  , 08-31-2022 at 06:21 PM
  Facebook, Harvard öğrencilerinin eğlenceli bir şekilde bağlantı kurabilmeleri için üniversitede başladı. O zamandan beri popülaritesi katlanarak arttı ve bu nedenle sınıfta kullanım için büyük bir potansiyel sunuyor.

  Okullar ve öğretmenler, genellikle sınıfta dikkati dağıtan bir facebook video indir şey olarak gördükleri için bu fikre karşı temkinli olsalar da, Facebook biraz yardımla temel bir işbirliğine dayalı öğrenme aracı haline gelebilir. ...
  Categories
  Miscellaneous
 2. Dünya ile etkileşime

  by
  Teto10
  , 08-31-2022 at 10:47 AM
  Dünya ile etkileşime girebilmek için sadece bir akıllı telefon ve internet bağlantısına ihtiyacınız olduğundan, herkes Twitter'ı kullanarak dünyayı nasıl gördüğünü açıklayabilir, bazı bilgileri trend bir konuya dönüştürebilir, tanınmış karakterleri takip edebilir ve görüntü ve video paylaşabilir. Ve tüm bu işlevlerin, markalar hakkında sahip olduğumuz imaj twitter video download ve onlardan yaptığımız tüketim üzerinde az ya da çok etkisi vardır.

  Hepimizin ...
  Categories
  Cell Phones , videos
 3. Twitter revolution has given rise

  by
  Teto10
  , 08-31-2022 at 08:35 AM
  The Twitter revolution has given rise to "citizen journalism", and has spread in such a way that any person or user can transmit a "news" or "information" through a tweet, without contrasting said "information". That is not really journalism, quality journalism is the one that fights to find the truth, fight power or give a voice to those who do not have one.

  Being at home, sending a tweet believing you have information and looking for an audience ...
  Categories
  Miscellaneous
 4. We can all have an opinion

  by
  Teto10
  , 08-31-2022 at 08:33 AM
  Since you only need a smartphone and an internet connection to be able to interact with the world, anyone can use Twitter and explain how they see the world, turn some information into a trending topic, follow well-known characters and share images and videos. And all these functions have a greater or lesser influence on the image we have of brands and the consumption we make of them.

  We can all have an opinion about anything, which leads us to online twitter video downloader overinformation ...
  Categories
  Miscellaneous
 5. Through Twitter we have received

  by
  Teto10
  , 08-31-2022 at 08:32 AM
  Through Twitter we have received real-time narratives of events that later filled the television news or we could read the next day in the press. This shows that the media have an eye on this social network when deciding what is and what is not news and even encourage people to share their reflections and experiences with them, which allows them to feed their information with extra data and a plurality of voices.

  And it is that this network has become a social loudspeaker that allows ...
  Categories
  Miscellaneous
Page 1 of 2 12 LastLast